17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Vazhdojne talljet me deklaratat e Mimoza Kusarit, Shpend Ahmeti lëshon një mal me kritika

- Advertisement -

Mimoza Kusari Lila, shefja e grupit parlamentar të VV-së, si zakonisht, i doli edhe një herë në mbrojtje kryeministrit Kurti për propozimin evropian duke sulmuar opozitën.

- Advertisement -

Ajo vazhdoi sulmet ndaj LDK-së duke i përmendur edhe rrëzimin e Qeverisë Kurti i dhe rezultatin zgjedhor prej vetëm 12 për qind.

E talljet me zonjën Kusari për ndërrim të shpeshta të qëndrimeve ndër vite nuk munguan.

- Advertisement -

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një cicërime në Twitter, ka reaguar më përqeshje ndaj një deklarate të Kusari-Lilës.

“Edhe qëta e niva, Kusari Lila “Përpara Vuqiqi ja u bënte jel znas srpski, prej që ka ardh Albini, Vuqiqi po kërkon falje që nuk din shqip” – shkroi Ahmeti.

Më tej Ahmeti tha se po priste që ndoshta Kusari-Lila edhe të thoshte se Vuçiqi në takim me Kurtin ka kërkuar falje, madje edhe ka qarë para tij.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -