7.8 C
Pristina
19 Tetor, 2021 - 03:40

HISTORI

Pse heronjtë e Betejës së Kosovës (1389) nuk ishin serbë por shqiptarë?!

Adem Breznica, profesor i historisë Dy prej shumë protagonistëve të para dhe pas Betejës së...

“Sot rolin e Austrisë e ka marrë Amerika”, Elena Kocaqi hap ‘letrat’: Kush deshi të na ndante

Elena KOCAQI Historiania Eleni Kocaqi ka botuar librin e saj të fundit me titull “Shqipëria...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në...

E fundit

Më shumë artikuj

Më të lexuar