13.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 02:33

TË NDRYSHME

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...

Kush është “qorri” që u vra nga Policia në Prizren, e kaluara e tij lidhet të paktën me tri vepra penale

Besnik Shala i njohur me nofkën “qorri” u vra sonte nga policia në “Lagjen e Trimave” në Prizren, pasi fillimisht rezistoi arrestimin duke gjuajtur...
- Advertisement -

LAJMENjihuni me ‘luanin shqiptarë’/ Adnani nga Shkupi, djaloshi që heshti grupin maqedonas që ofenduan shqiptarët (Foto

ADNANI nga Shkupi, shqiptari që bëri të heshtin “KOMITI” Diten e djeshme ne lagjen Gjorqe Petrov te Shkupit tifo grupi maqedon Komitet i ofendua. Në...

Gruaja i la një letër burrit dhe u fsheh nën shtrat për të provuar besnikërinë e tij, reagimi i tij e lë pa fjalë

Gruaja u fsheh nën shtratin e saj për të provuar besnikërinë e burrit, doli duke qarë pasi dëgjoi burrin në një telefonatë Marrëdhëniet romantike janë...

Historia e jashtëzakonshme e miliarderit që s’ka më “asnjë cent” dhe është i lumtur: Fali 8 miliardë dollarë

Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh. Dikur llogaritë e tij bankare përfshinin shifra...

Histori dashurie si në filma: Çifti kosovar që u njohën në fëmijëri, gjejnë njëri-tjetrin pas 13 vitesh që kishin humbur kontaktet

Marigonë Berisha, ishte vetëm 5 vjeçare kur njohu bashkëshortin e saj. Ajo jetonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por në Kosovë kishte një shok...

“Mini-Shengeni” i Esad Pashës: Ç’marrëveshje të fshehtë nënshkroi në Nish?

Esad Pashë Toptani ndër shqiptarët konsiderohet si personifikim i tradhtarit, ndërsa serbët e kujtojnë sa herë duan të shquajnë periudhat e "mira" të "miqësisë...

Shtatë zakonet e njerëzve shumë të suksesshëm

Çfarë i dallon njerëz shumë të suksesshëm si Elon Mask (Elon Musk), Opera Uinfrie (Operah Winfrey), dhe Mark Zukerberg (Mark Zuckerberg) nga pjesa tjetër?...

E zhdukur prej 250 viteve! Kjo është harta e Skënderbeut që i ‘mbyll gojën’ turqve, serbëve dhe grekëve

Kjo është harta e Skënderbeut, e gjetur nga Artan Shkreli, e cila u ekspozua nga kryeministri shqiptar. Harta është gjetur në Bibliotekën Qendrore të Romës. Siç...

Shqiptarja martohet me një indian, tregon çka i ndodhi në ditën e dasmës

Në një intervistë në ” Rreze dielli’’ trajtuam një histori të veçantë, e cila edhe njëherë na tregoi se dashuria triumfon mbi gjithçka. Elsa...

Po vuan nga sëmundja të keqe sa shpirti i tij e di, por 10-vjeçari është më trim se burrat : E kuptova kur qau...

Djaloshi 10-vjeçar tregon se e kuptoi se kishte diçka të keqe pasi nëna e tij qau. Ai thotë: Kur mjekët ia thanë mamit unë e...

Zbulim i madh, astronautët gjejnë shenja jete në planetin Venus

Lartë në atmosferën toksike në planetin Venus (Afërditë), astronautët kanë marrë një sinjal që mund të jetë indikator për shenja jete. Nëse ky zbulim konfirmohet,...
- Advertisement -

Must Read

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...
- Advertisement -

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...