-3.7 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 03:05

BOTA

- Advertisement -

Virusi do të vazhdojë të sulmojë, derisa ta kuptojmë se shkaku është egoja njerëzore

Shkruan Michael Laitman, profesor i filozofisë dhe kabalës, traditë e lashtë hebraike – dhe Themelues i Institutit për kërkime dhe edukim “Bnei Baruch” Natyra ka...

Gjermania përgatit masa të reja, vazhdohet bllokimi ndaj COVID-19

Gjermania do të vazhdojë masat e bllokimit për të parandaluar përhapjen e infeksioneve me COVID-19. Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të...

Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë amerikane e konfirmon Bidenin si komandant suprem

Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë amerikane të martën u dërgoi mesazh ushtarëve dhe zyrtarëve ushtarakë duke thënë se Joe Biden më 20 janar do...

Trump i ofenduar nga Ivanka, e bija do të jetë e pranishme në ceremoninë e Biden

Trump mesa duket ka humbur edhe peshën e fjalës brenda familjes së tij. Në një kohë kur vet presidenti është shprehur se nuk ka ndërmend...

I vetëm përballë turmës së rebeluar, oficeri amerikan shpallet “hero” për veprimin që bëri

Një oficer amerikan është quajtur hero pasi arriti të frenojë vetëm duke u drejtuar dorën turmën e protestuesve që mësynë në Kapitol. Ai arrriti ta...

Paraqitet rezoluta për shkarkimin e Trumpit

Përfaqësuesit nga radhët e Demokratëve në Dhomën së Përfaqësuesve kanë dorëzuar rezolutën, me anë të së cilës kërkojnë shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump,...

“Kemi nevojë urgjente”! Greqia i “tregon dhëmbët” Turqisë: Fuqizon ushtrinë

Ministria e Mbrojtjes në Greqi ka vendosur që të rrisë periudhën e ushtrisë nga 9 në 12 muaj duke filluar nga muaji maj i...

8 parashikimet e Hillary Clinton për presidencën Trump, që dolën të vërteta

Më 20 janar, Donald Trump do të largohet nga Zyra Ovale e Shtëpisë së Bardhë. Pas kaosit të shkaktuar nga përkrahësit e tij në...

Çka fshihet prapa fotos së kongresmenit që ndihmoi në pastrim pas trazlrave në Uashington?

Një kongresmen është ulur në gjunjë për të mbledhur mbeturinat që lanë pas protestuesit që suImuan godinën e kongresit amerikan. Anëtari i dhomës së përfaqësuesve,...

The Simpsons kanë parashikuar trazirat në Kongres?

Nuk janë të pakta rastet kur The Simpsons kanë parashikuar disa nga ngjarjet që kanë bërë bujë në histori e sidomos në Shtetet e...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -