7.4 C
Pristina
29 Tetor, 2020 - 05:14

BOTA

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...

“Vjosa e Avdullahi kanë probleme personale”

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi thotë se shumë deputetë të koalicionit kanë qenë të prekur me COVID-19, andaj...
- Advertisement -

Karikatura e Erdogan në skena të nxehta, Turqia i reagon revistës franceze

Turqia ka akuzuar revistën franceze Charlie Hedbo, për “racizëm kulturor”, pas publikimit të edicionit të së mërkurës, që tallet me presidentin turk, Recep Tayyip...

Revista Charlie Hebdo ironizon presidentin Erdogan, i dedikon karikaturë të “sikletshme”

Revista satirike Charlie Hebdo në numrin e saj të radhës këtë të martë i ka dedikuar në faqen e saj të parë një karikaturë...

BBC: Nisin pasojat për Turqinë pas përplasjeve me SHBA-në e Francën: Lira bie në nivel rekord

Lira turke ka rënë në nivel rekord në raport me dollarin amerikan për shkak të shqetësimeve të investitorëve rreth ekonomisë turke, të goditur nga...

Albright dhe Levit marrin çmimin për “Mirëkuptim dhe Tolerancë”

Muzeu Hebre i Berlinit akordoi ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright dhe yllit të pianos, Igor Levit, titullin si fitues të çmimit vjetor për...

SHBA’të i shesin armë ‘armikut’ më të madh: Pasojnë reagimet e ashpra

Administrata Trump ka njoftuar Kongresin Amerikan për planet rreth shitjes të sistemeve të raketave në vlerë prej gati 3 miliardë dollarë, në Tajvan, disa...

Të fortit bëhen bashkë kundër Erdoganit, Gjermania mbështet Macronin

Gjermania ka reaguar për herë të parë në konfliktin verbal Macron-Erdogan. Ka qenë kryediplomati gjerman, Heiko Maas, ai që është deklaruar për këtë çështje.“Su.lmet e...

Evropa po mbyllet përsëri, këto janë masat që po i marrin shtetet

Në kohën kur po shënohen rekorde të rasteve ditore të koronavirusit në shumë shtete të Evropës, qeveritë kanë filluar t’i kthejnë masat e izolimit...

Erdogan i bën thirrje popullit turk: Mos blini mallra që vinë nga Franca

Presidenti i Turqisë, Erdoğan i ka bërë thirrje popullit turk që të bojkotojnë produktet e prodhuara nga Franca.Tashmë përplasja mes Erdogan dhe...

Trump merr një goditje të fortë një javë para zgjedhjeve

Gazeta e njohur konservative, që tradicionalisht e përkrahë kandidatin republikan për president ka ndërruar qasje në editorial e fundit të botuar.Union Leader e Nju...

“Pogba tërhiqet nga Kombëtarja për komentet e Macron”, futbollisti mohon lajmin nga Lindja e Mesme

Pol Pogba nuk do të luaj më për kombëtaren franceze. Ky ishte lajmi i bujshëm që vinte nga mediat në Lindjen e Mesme, të...
- Advertisement -

Must Read

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

Gjatë ditës gjobisin qindar qytetarë për mosmbajtje të maskave si masë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët i respektojnë vetë këto...
- Advertisement -

Engel: Milosevici nuk më la të futem në Kosovë më 1995, unë nuk e lashë atë të futet pas 1999

Ish-anëtari i Kongresit amerikan, përgjatë kohës sa Bill Clinton ishte president, Eliot Engel, ka rikujtuar kohën kur nuk u la të futet në Kosovë...

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...