17.5 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 13:08

LIFESTYLE

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...

Turqia paralajmëron Shqipërinë në konfliktin me Greqinë: Kujdes, mund t’ju ndodh kjo gjë

Admirali Xhihat Jajxhë është rikthyer në televizionet turke me deklaratat paralajmëruese ndaj rrezikut që Greqia të përfitojë nga zona detare sërish në kurriz të...
- Advertisement -

(Video) Ky shqiptar është 108 vjeç, por del edhe shet në rrugë për të blerë ilaçet e gruas që ka sëmurë dhe për të...

Kjo që do të lexoni më poshtë, nuk është një histori e zakonshme dashurie… Aga Xhem nga Tetova punon ende në moshën 108-vjeçare pët...

Sa fitojnë specialistët e IT në Zvicër?

Zvicra është e shtrenjtë, por punëtorët priren të fitojnë para të mëdha – dhe sigurisht që është rasti për specialistët e IT-së Specialistët e IT...

Deputetja e PDK-së bën 15 kilometra vrap në ditë për të ruajtur shëndetin dhe fizikun

Deputetja nga radhët e “PDK”-së, Blerta Deliu është një femër e zonja dhe politikane e suksesshme, por ajo rëndësi të madhe i kushton edhe...

Historia e sfondit më të famshëm të “Windows”, ja si duket tani vendi ku u bë fotografia

Edhe pse shumë janë të bindur që fotoja e famshme që ka përdorur Ëindoës për vite me radhë është artificiale, kjo nuk është as...

Histori e dashurisë së madhe, dhëndrri u sëmurë para dasme me Covid 19, nusja shkon në spital me vello dhe martohet me të

Grace Leimann dhe Carlos Muniz, çifti nga Texasi në SHBA kishin datën e martesës në mes të korrikut. Por, dhëndrri u infektua me COVID...

Brenda “fisit kanibal” që “theri dhe hëngri” trashëgimtarin Rockefeller 60-vjet më parë

Fotografitë ofrojnë një pasqyrë të rrallë për fisin kanibal që besohet të ketë therur një trashëgimtarë Rockefeller 60-vjet më parë. Portretet tregojnë burrat, gratë dhe...

Pamje fantastike: Lumi i qytetit të Kamenicës pas reshjeve të shiut

Reshjet e ditëve të fundit në Kosovë kanë zbutur thatësinë që e kishte përfshirë vendin tonë. Që nga e mërkura pothuajse çdo ditë në vendin...

I thanë mjekët ti s’do kesh fëmijë, gruas i ndodh mrekullia: Lind trinjakë

Një nënë britanike, e cila luf toi për më shumë se një dekadë për të pasur fëmijë dhe ishte duke hequr dorë, i ka...

Katër mënyra natyrale për të mbajtur mushkonjat larg trupit tuaj

A jeni nga ata personat që bezdisen nga mushkonjat? Hulumtimet kanë vërtetuar se mushkonjat mund të mësojnë me shpejtësi dhe të mbajnë mend aromat, dhe...

E vërteta e hidhur e vezëve që blini në dyqan

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...
- Advertisement -

Must Read

Spanja një ndër 5 shtetet e Europës që nuk njeh shtetin e Kosovës Ja sa vullnetar shqiptarë luftuan për shlirimin e Spanjës

Vullnetarët shqiptarë të Luftës së Spanjes kanë qenë:Asim Vokshi, Daut Muço Podgorani. Emrush Myftari, Emin Agolli, Fehmi Muço , Faik Dardha, Hamdi Kolonja, Hulusi...
- Advertisement -

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...