15.6 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 01:08

LAJME

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...

Kush është “qorri” që u vra nga Policia në Prizren, e kaluara e tij lidhet të paktën me tri vepra penale

Besnik Shala i njohur me nofkën “qorri” u vra sonte nga policia në “Lagjen e Trimave” në Prizren, pasi fillimisht rezistoi arrestimin duke gjuajtur...
- Advertisement -

Bekë Berisha: Zafiri është menaxher, jo haker e as kuller

Zafir Berisha i NISMA-s u emërua të hënën koordinator për Sigurinë Kibernetike në vend. I bindur se Zafiri ka një përvojë për të udhëhequr me...

Albin Kurti tregon se nga kush u informua për planin e “thikave mbi harta”

sh-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se për cilësin e marrëveshjes së 4 shtatorit nuk u informuar nga Presidenti Thaci, por nga këshilltari...

Trump në OKB: Këtë muaj arritëm marrëveshje paqeje mes Kosovës dhe Serbisë

Në një fjalim për Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, mbajtur virtualisht, Presidenti amerikan Donald Trump tha se 75 vjet pas Luftës së...

Zeka: Nëse je i VV’së dhe vdes në burg, të ka mbytur shteti — nëse vdes në karantinë kur qeveris VV, nuk të ka...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për hipokrizi. Ai ka reaguar pas raportimit në komision parlamentar të Naim Musliut, babait...

Zyra e Prokurorit të Specializuar i reagon OVL së UÇK-së, lavdëron gazetarët që nuk po publikojnë dosje

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka lëshuar një komunikatë në lidhje me zhvillimet e fundit. Sipas kësaj zyreje, OVL së UÇK është përfshirë në...

A ka kërkuar Vetëvendosje shkarkimin e Vjosa Osmanit dhe zëvendësimin e saj me ndonjë anëtar të subjektit?!

Nga 3 shkurti i 2020-ës, Vjosa Osmani, mban funksionin e Kryetares së Kuvendit të Kosovës, sipas marrëveshjes së nënshkruar për bashkëqeverisje në mes të...

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron lirim të masave anti-COVID

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar rikthimin gradual të të gjitha shërbimeve në spitalet e Kosovës. Sipas tij, do të bëhet edhe një...

Eskalon dhe plasin të qeshurat në studio: Nasim Haradinaj e quan Carla Del Ponten si “por***”

Sekretari i OVL-UÇK’së, Nasim Haradinaj ka qenë i ftuar sot në Televizionin Publik. Haradinaj derisa ka qenë i ftuar për të shpjeguar për dosjet që...

Kërkesa skandaloze e Agim Veliut për KFOR-in: Mundësisht Ushtria Serbe të mos hyj shumë thellë në Kosovë

Pak muaj më parë dolën edhe xhirime teksa ushtria serbe shëtitej nëpër fshatin Karaçevë të Kamenicës. Për këtë punë ministri i Punëve të Brendshme Agim...

Majori i njohur i UÇK-së: Ja kush ia mori jetën kolonel Ahmet Krasniqit – kjo ishte dëshira e tradhtarëve

E ashpër u paraqit kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, duke thënë se Tirana zyrtare ia ka borxh Kosovës zbardhjen e vrasjes së...
- Advertisement -

Must Read

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...
- Advertisement -

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...