2.4C
Pristina
3 Mars, 2021 - 10:34

Intervista

- Advertisement -

Dorëheqja e Gent Cakaj, analisti analizon situatën: Ky ishte i gjithë skenari i Edi Ramës

Gent Cakaj, ka dhënë dorëheqje sot nga posti i ministrit të jashtëm të Shqipërisë. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook. Pas dorëheqjes...

Ish mjeku i UÇK – së rrëfen se si ra në betejë Komandanti legjendar Mujë Krasniqi

Dr. Pashk Buzhala mjeku i UÇK përgjatë Iuftës në Kosovë rrëfen ekskluzivisht për gazetën DIELLI, Organ i Federatës Panshqiptare të Amerikës VATRA, New York,...

Bytyçi: Miliona euro janë vënë bast në përplasjen Mustafa-Osmani, ja pse po frikësohet kryetari i LDK-së

Bytyçi: Mustafa i frikësohet rikthimit të Osmanit në LDK, ai po përpiqet t’i fsheh aferat e tij dhe të Agim Veliut Profesori shqiptar i marrëdhënieve...

“Spektakli” me votën e Etem Arifit, profesori universitar e zbulon nëse shkuarja apo jo në zgjedhje mbetet në dorën e Vjosa Osmanit

Flet profesori universitar, dhe njëherit ekspert i të Drejtës Kushtetuese, Riza Smaka. Gjykata Kushtetuese e Kosovës pritet që të marrë një vendim më 7 dhjetor...

Analiza e Ramush Tahirit: Zgjedhjet në shkurt, Qeveria e re LVV-PDK ose LDK-PDK

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka deklaruar se është koha që postin e presidentit ta ketë partia e tyre. Ai ka thënë se ende nuk...

Filmi i parë ruso-shqiptar pas gjysmë shekulli: Gruaja sovjetike në burgun e Enver Hoxhës

Bëhet fjalë për filmin “Gjirokastra”, regjinë e të cilit, si debutor, e ka bërë skenaristi Yuri Arabov. Skenarin e ka krijuar në bashkëpunim me...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -