5 C
Pristina
26 Tetor, 2020 - 08:38

OPINIONE

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...

Fitorja fiton betejën me kancerin: Keni durim, sepse çdo gjë kalon me ndihmën e të madhit Zot!

Fitore Zenelaj ka përjetuar një fazë aspak të lehtë, megjithatë ajo ka arritur ta fitoi betejën me kancerin. E, pikërisht në Ditën Botërore të Kancerit...
- Advertisement -

Dashuria me mend e Edi Ramës

Shkruan Kimete Berisha Edi Rama e ka intelektualizuar 'dashurinë' në mes të Kosovës dhe Shqipërisë. E ka intelektualizuar dashurinë e shqiptarëve të Kosovës, dhe ka bë...

Të gjithë shqiptarët janë UÇK

Shkruan Azgan HaklajBastisja e zyrave të veteranëve të UÇK- së në mes të Prishtinës dhe arrestimi i krerëve të kësaj organizate nga Eulexs ngjalli...

Popullit Shqiptar i është hequr kurora e sovranit pabesisht

Nga Azgan HaklajT'i kthehet menjëherë e drejta e zgjedhjes së ushtruesve të pushtetit në mënyrë të drejtëpërdrejtëKanuni i Lek Dukagjinit testament i lirisë, monument...

Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd

Nga Kimete BerishaGrenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd.Thënë më saktë, dukej i sapoliruari nga burgu.'Vijat e...

Politikanët tanë paskan vendosë me e luftu vetveten

Nga Viktor BuzhalaPolitikanët tanë, që janë në pushtet qe 20 vjet, paskan vendosë me e luftu korrupcionin. Natyrisht, janë duke i lavdëru menjëherë disa...

Fuqia e mustaqeve

Bravo Abdullah Hoti, Allahu të shpërbleftë. Mburret me ty Qatari, Arabia, Turqia, Kamboxha e të gjitha shtetet muslimane, se mbrëmë ti ua ke zbardh fytyrën.E...

Në vend të Karaçeves hyni në veri

Nga Viktor BuzhalaNjerzia janë duke lujtë bixhoz në Kosovë. Më mirë të lejohet, sepse kontrollohet më lehtë. Si po veprohet, kontrabanda kap miliona. E...

Dështimi i madh

Gjykata e ulë dënimin e vr as ësit të gruas dhe vajzës së tij, dhe e oblgon vr as ësit që t'i kompensojë vik...

Në “Bandën” e Haklajve apo me “Bandën” e Berishës??!!

Nga Azgan Haklaj Partia Demokratike nuk është lopë për t'u mjelë e vreshtë për t'u vjelëËndrra e Kreshnik Çollakut për t'u bërë Lalë Krosi do...

Teuta Abazi, kandidate e socialdemokratëve gjermanë në zgjedhjet komunale

Nga Mimoza Kelmendi/GjermaniMë 13 shtator në Republikën e Renanisë Veriore-Vestfalise,(NRW), që me gati 18 milionë banorë, mbahet si rajoni më i populluar në Gjermani,...
- Advertisement -

Must Read

Çfarë e pret Serbinë nëse Biden fiton, një kapitull i ri apo një kthim në shekullin e kaluar? – Flasin analistët serbë

Një pjesë e madhe e serbëve më së shumti e kujton kandidatin demokrat për president Joe Biden për retorikën e tij, e cila, siç...
- Advertisement -

Televizioni zviceran me një kronikë për Abazoviçin: I gjithë Ballkani me sytë nga ky “idealist”

Televizoni publik i Zvicrës i ka kushtuar një kronikë të vecantë politikanit shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviq.Pas zgjedhjeve parlamentare në Mal të...

Grenell takon serbët e Wisconsinit: Bëni diçka për presidentin Trump, ai ka punuar për ju

I dërguari i posaçëm i Administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një takim me komunitetin serb në Wisconsin në kuadër të...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...