7.1 C
Pristina
29 Tetor, 2020 - 05:39

SPORT

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...

“Vjosa e Avdullahi kanë probleme personale”

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi thotë se shumë deputetë të koalicionit kanë qenë të prekur me COVID-19, andaj...
- Advertisement -

Pogba e lë Kombëtaren franceze, pasi Macron tha se islami është burim i terrorizmit, sipas The Sun

Paul Pogba e ka braktisur Kombëtaren e Francës, pas deklaratës së presidentit të Francës, Emmanuel Macron, se islami është gjoja burim i terrorizmit ndërkombëtar. Mesfushori...

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit të UFC

Legjenda e UFC-së, Khabib Nurmagomedov është twrhequr nga UFC në stilin e kampionit. Të shtunën ai arriti fitoren e radhës dhe të fundit në...

Vdes tragjikisht ish-futbollisti 17-vjeçar i gjigantit anglez

Manchester City e ka konfirmuar vdekjen e ish-lojtarit të akademisë së vet, Jeremy Wisten, i cili ndërroi jetë të dielën në moshën 17-vjeçare.Wisten, një...

Loriana Kuka turpëron rusen Aleksandra Babintseva në Budapest

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Budapest.Kuka në çerekfinale të kategorisë deri 78 kilogramë, mposhti rusen Aleksandra...

RTK vendos logon e vet në fanelë të Ronaldos, mund t’i kushtojë buxhetit të Kosovës miliona euro

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është njëri ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit dhe padyshim sportisti më i njohur në botë,...

Khabib merr këtë vendim befasues pas fitores ndaj Gaethje

Khabib Nurmagomedov ka triumfuar në luftën ndaj Justin Gaethje në UFC 254, raporton Insporti.Khabib Nurmagomedov ka fituar në raundin e dytë duke e lënë...

Khabib fiton me nokdaun, bëhet kampion i padiskutueshëm në UFC

Njëra ndër ndeshjet më interesante në UFC, pra në sporte luftarake të kombinuar në kategorinë e lehtë në mes të Khabib dhe Gaethje ka...

Zinedine Zidane krenar me futbollistët e tij, tregon formulën se si e mposhti Barcelonën

Real Madrid ka triufmuar në “El Clasico” përballë Barcelonës.Rezultati përfundimtar ishte 1 me 3 në të mirë të madirlienëve.Pas ndeshjes është deklaruar shumë i...

Kampioni i botës evokon kujtimet: UÇK ishte shpresa ime e vetme

Si fëmijë 11-vjeçar, më duhej në vitin 1998 ta braktisi shtëpinë time në Kosovë, sepse ushtria dhe policia serbe ishin duke shktarruar çdo gjë,...

VIDEO/ Laura Fazliu e shpartallon serben, fiton me ippon

Laura Fazliu e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Grand Slamin e Xhudos që po mbahet në Busapest të Hungarise.Ajo arriti fitore...
- Advertisement -

Must Read

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

Gjatë ditës gjobisin qindar qytetarë për mosmbajtje të maskave si masë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët i respektojnë vetë këto...
- Advertisement -

Engel: Milosevici nuk më la të futem në Kosovë më 1995, unë nuk e lashë atë të futet pas 1999

Ish-anëtari i Kongresit amerikan, përgjatë kohës sa Bill Clinton ishte president, Eliot Engel, ka rikujtuar kohën kur nuk u la të futet në Kosovë...

Konjufca zbulon sondazhin e fundit që ka bërë një parti: Do kemi diku 50 deputetë

Anëtari i Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka deklaruar se në sondazhin e fundit partia që përfaqëson ai po prinë e para në Kosovë.Konjufca ka thënë...

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës

Clark: Jemi krenar me ato që ka arritur populli i Kosovës Ish-komandanti suprem i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është krenar me atë...