5 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Enver Petrovci tregon ngjarjen misterioze se si e ka parë me sytë e tij dritën e Zotit

- Advertisement -

Në emisionin “Show i Së Premtes” me Adelina Ismailin, aktori i dashur për publikun, Enver Petrovci, ka ndarë një histori të veçantë dhe pothuajse misterioze, që ka ndodhur vite më parë.

- Advertisement -

Në prani të këngëtares së njohur dhe prezantueses Adelina Ismaili, Enver Petrovci ka rrëfyer për një ngjarje që daton shumë vite më parë, por që mbetet ende e gjallë në kujtesën e tij. “Unë e kam heshtur me ndikimin e mësuese tënde (Valbonës)”, filloi aktori, duke iu referuar bashkëshortes së tij, Valbonë Petrovci, e cila ka qenë profesoresha e pianos e Adelinës.

Aktori tregoi se një natë, teksa po kthehej në shtëpinë e tij në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, u përball me një fenomen të pazakontë që e shqetësoi dhe e shtyu të zgjonte Valbonën.

- Advertisement -

Ai përshkroi se si një mjegull e dendur e kishte mbuluar pamjen, por që shpejt kjo mjegull u zhduk, duke zbuluar një dritë të madhe në horizontin e Gërmisë. “E di që i kam thënë faleminderit”, tha ai, duke shtuar se ndjenja e frikës mungonte krejtësisht në atë moment.

Ai e mbylli historinë me një moment të ndjeshëm, duke konfirmuar se edhe Valbona, bashkëshortja dhe dëshmitarja e tij, kishte parë dritën misterioze. “Shyqyr që ishte edhe ajo dëshmitare, sepse do thoshin isha çmendur”, u shpreh Petrovci me një buzëqeshje.

Ky rrëfim misterioz i aktorit i ka lënë pa fjalë shikuesit, teksa një histori të tillë ai e kishte thënë edhe vite më parë, por bashkëshortja e tij kishte tentuar që të mos e përmendte më, duke pasur frikë dyshimin dhe besimin e njerëzve mbi vërtetësinë e kësaj ngjarje që ata do të tregonin.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -