12.6 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Xherdan Shaqiri NUK udhëton në Serbi

- Advertisement -

Rekomandime

Zvicra do të jetë pa shërbimet e Xherdan Shaqirit dhe Gregor Kobelit për kualifikimet e Kampionatit Evropian kundër Bjellorusisë dhe Izraelit për shkak të dëmtimit.

- Advertisement -

Shaqiri nuk do t’i bashkohet Kombëtares zvicerane për shkak të një problemi muskulor. Asnjë lojtar nuk do të thirret në vend të tij, ka njoftuar Federata e Futbollit e Zvicrës.

Kështu ai nuk do të udhëtoj për në Novi Sad të Serbisë, transmeton Klankosova.tv.

Gregor Kobel është gjithashtu jashtë dhe do të zëvendësohet nga Jérémy Frick (Servette FC).

- Advertisement -

Nga e hëna, më 20 prill, Zvicra do të përgatitet për ndeshjet e para kualifikuese të Kampionatit Evropian kundër Bjellorusisë (e shtunë, 25 mars, ora 18:00 në Novi Sad/SRB) dhe ndaj Izraelit (e martë, 28 mars, ora 20:45 në Stade. de Gjenevë).

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit