23.4 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Vdes veterani i UÇK’së nga Skenderaji!

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së nga fshati Prekaz i komunës se Skenderajt, Ferat Ferati, transmeton portali tajoni.org.

Ferati ishte njeri puntor dhe atdhetar, i dashur dhe i afërt me të gjithë.

- Advertisement -

Lajmin për vdekjen e Feratit e ka dhënë familjarët e tij nëpërmjetë rrjetit social “facebook”.

Postimi i plotë

Me dhëmbje te madhe mora lajmin se sot me 31.03.2023. për ikjën tande në amshim, daja im i dashur, daja Ferat Ferati !
Ngushëllime familjës! Ngushēllime miqesisë e farefisit! Ngushëllime shokve te luftës se UÇK-së!
Shkove me plagën e lirisë, qe se pe ashtu si deshte!
I leht te qoft dheu i Kosovës, qe aq shumë e deshte!
Ngushëllon nipi yt Besnik Gashi-Drenica me familje!

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë