12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Ukraina thotë se ka vrarë afro 1 mijë ushtarë rusë në 24 orët e fundit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ukraina ka pretenduar se ka vrarë 930 ushtarë rusë në 24 orët e fundit.

Në përditësimin e fundit mbi humbjet ruse, Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se gjithsej 153 mijë e 120 personel ushtarak janë vrarë.

- Advertisement -

Ai gjithashtu raportoi se 302 avionë ushtarakë, 2,071 dronë dhe 6,692 automjete të blinduara luftarake janë shkatërruar që nga fillimi i luftës.

- Advertisement -

Të fundit

Habit nutricionisti shqiptar: Nuk pij ujë që 3 vjet, do të jetoj 150 vjet

Nutricionisti Ylli Gramatiku ka treguar se ka një regjim të pazakontë ushqimor. Në një intervistë për emisionin “Good Morning...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -