8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Ukraina publikon video ku duket se trupat ruse rrahin komandantin

- Advertisement -

Ukraina ka publikuar pamjet që tregojnë forcat ruse duke rrahur një komandant në periferi të Bakhmut, në rajonin lindor të Donetskut.

Videoja, e cila u kap nga një dron ukrainas, pretendon të tregojë katër burra nga grupi mercenar Wagner duke mbajtur kolegun e tyre të plagosur përgjatë rrënojave dhe duke e mbajtur atë në tokë.

- Advertisement -

Më pas ata duket se godasin komandantin me atë që duket të jetë lopata pas një hambari.

Detajet e ngjarjes janë të paqarta.

- Advertisement -

Sky News nuk mund të verifikojë në mënyrë të pavarur përmbajtjen.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -