8.6 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Tërmeti shkund prapë Turqinë

- Advertisement -

Rekomandime

Turqia dhe Siria janë lëkundur nga një tjetër tërmet i fortë, pasditen e së enjtes.

- Advertisement -

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9, epiqendra ndodhet 18 kilometra në jug të Antakeisë, ndërsa thellësia fokale është 10 kilometra.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz.

- Advertisement -

Provinca e Hatay, është një nga provincat më të prekura nga dy tërmetet vdekjeprurëse me qendër Kahramanmaras, të hënën e kaluar kanë ndodhur edhe dy tërmete të tjera me magnitudë 6.4 dhe 5.8 ballë, me 3 minuta diferencë. /abcnews.al

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit