5 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Të shtëna masive në sallën më të madhe të koncerteve në Moskë, të paktën 12 të vrarë

- Advertisement -

Mediat ndërkombëtare raportojnë për të shtëna masive në sallën më të madhe të koncerteve në Moskë.

- Advertisement -

Sipas medias ruse Baza, 12 persona kanë vdekur ndërsa mediat e tjera raportojnë për 10 viktima dhe disa dhjetëra të plagosur.

Të shtënat kanë nisur para një koncerti të grupit “Picnik” në Crocus City Hall.

- Advertisement -

Tashmë janë publikuar edhe disa video në rrjetet sociale teksa shihen disa persona të armatosur duke kryer sulmin.

Gjithashtu në pamjet e para shihen disa persona të shtrirë në tokë, të cilët thuhet se kanë vdekur.

- Advertisement -

Ndryshe, çatia e “Crocus City Hall” ka filluar të digjet ndërsa ka shumë njerëz brenda në ndërtesë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -