13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Shqiptarja shpallet kampione e botës në Kick Boks

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kick boksierja shqiptare Ilda Lelo, është shpallur kampione e botës.

Lelo garoi në “WKU World, World Kickboxin Union”, për femra që u mbajt në pallatin e sportit në Vlorë.

- Advertisement -

Ajo triumfoi përball turkes, Tugba Gyl Bozkya, pas pesë raundesh luftimesh.

Kjo fitores i dha luftëtares shqiptare që ta mbrojë titullin për herën e dytë.

Kick boksierja shqiptare u shpreh mjaft e lumtur me arritjen e saj.

Ajo mes lotësh tha se kjo ishte një gjë e mrekullueshme.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë