5 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Shembet ura në Baltimore të SHBA-së, njerëzit e veturat bien në ujë

- Advertisement -

Ura kryesore në Baltimore, Maryland, është shembur pasi një anije e madhe u përplas me të në orët e mëngjesit.

- Advertisement -

Siç raporton BBC, një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të qytetit të Baltimores thotë se ura u shemb në lumin Patapsco pasi u godit nga një anije në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ai tha gjithashtu se “rreth shtatë persona dhe disa automjete” kanë rënë në lumë.

- Advertisement -

Tani po zhvillohet një operacion i vazhdueshëm shpëtimi me shumë agjenci që drejtohet nga departamenti i zjarrfikësve, duke bashkëpunuar me rojet bregdetare të SHBA dhe agjenci të tjera të Maryland.

Nuk ka ende të dhëna për viktima të mundshme.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -