16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Serbja që jeton në Istog: Fqinjen shqiptare e kam si motër, kurrë probleme s’kam

- Advertisement -

Të rekomanduara

Qytetarja serbe, Blagica Popovic, e cila jeton në Istog, ka folur për bashkëjetesën me qytetarë shqiptarë në Kosovë.

Popovic ka deklaruar se nuk ka pasur kurrë probleme nga shqiptarët.

- Advertisement -

Ajo ka thënë se është rritur me shqiptarë dhe vazhdon të shoqërohet me ta.

Përkundër shumë paragjykimeve, Popovic ka deklaruar se edhe sot ka njërën fqinje shqiptare dhe e cilëson si “motër”.

Popovic ka folur edhe për njohjen me bashkëshortin, tashmë i ndjerë.

“Me burrin nuk ka me lind më asi njeri. Me vet nëpër Pejë për atë, tanë kanë me të kallëzu. Ai vike te tezja, atje jemi njoftu. E kanë çu burrin e tezes ata te baba jem. Ai ka qenë edhe me fëmijë si vllazën, s’ka ditë me ju britë, ka ditë me i dënu kur ka thanë ‘boll mo’”, ka treguar Popovic.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë