23.4 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Selmanaj – Muratit: Ti djalë i mirë, edhe tri jetë me i pasë, s’mundesh me mbërri sa kemi mbërri ne për 9 muaj

- Advertisement -

Të rekomanduara

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj i ka replikuar ministrit të Financave, Hekuran Murati, duke i thënë se me marrëveshjen për të zhdukurit, Kosova sipas tij, ndër tjerash e ka hequr mundësinë e kompensimit.

“Në marrëveshjen e Washingtonit, ti djalë i mirë, që ka ndodh në Shtëpinë e Bardhë, jo në villën e Tittos në Ohër, jemi marrë vesh për zotime. Këtu ke nënshkru marrëveshje me Serbinë ku e ke amnistu Serbinë, e ke barazu institucionalisht përgjegjësinë dhe ua ke heqë mundësinë që njerëzit të kërkojnë kompensim”, tha Selmanaj.

- Advertisement -

Ish-zëvendëskryeministri tha se Murati s’mund ta mbërrijë atë që e mbërriti Qeveria Hoti, edhe sikur t’i ketë “tri jetë”.

“Edhe tri jetë me i pasë ti, s’ke me mujtë me mbërri 9 muaj sa kemi arritë ne me e çu Kosovën në Shtëpinë e Bardhë. Edhe tri jetë me i pasë”, tha Selmanaj.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë