16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Roja i pyllit në Skenderaj kërcënohet, i del telashe me të dyshuarit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Vjedhja e druve dhe bartja ilegale e tyre është një dukuri mjaft e shpeshtë në vendin tonë por jo gjithmonë zbulohen rastet dhe të dyshuarit bien në prangat e Policisë, shkruan portali rajoni.org.

Një rast i tillë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Lubovec ku roja i pyllit ka raportuar në Policinë e Kosovës se është kanosur nga dy persona të cilët po transportonin dru pa dokumente.

- Advertisement -

Me vendim të prokurorit pas intervistimit rasti shkon në procedurë të rregullt./Rajoni.org

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë