12.6 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Raportohet se është arritur “një lloj marrëveshje” nga takimi në Ohër

- Advertisement -

Rekomandime

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka njoftuar se ka përfunduar raundi i bisedimeve mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

- Advertisement -

Sipas burimeve të Koha.net, takimi gati 12 orësh mes Kurtit dhe Vuçiq ka rezultuar me “një lloj marrëveshje“.

Takimi në Ohër ka nisur që nga orët e mëngjesit, ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e BE-së, kanë diskutuar për planin e zbatimit të propozimit evropian.

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit