16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

PërpIasen Kërstiq dhe Shala: “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj reaIitetin e Kosovës”

- Advertisement -

Të rekomanduara

Komentatori politik, Branislav Kërstiq ka pasur një përplasje me analistin, Krenar Shala gjatë debatimit për reciprocitetin që Kosova i kishte vendosur Serbisë, pasi që komentatori serb tha se në 2024 çështja Kosovë Serbi do të jetë e përfunduar.

Kjo e ‘nervozoi’ Shalën i cili i tha se është i habitur si po mundet të flet me kaq siguri për politikën, sepse një gjë e tillë Shalës iu dukë e pamundur.

Por, Kërstiq iu drejtua Shalës duke i thënë që gjatë debatit me të asnjëherë mos ta harroj që ai është serb që ka pranuar shtetin e Kosovës.

- Advertisement -

Z.Shala veç me tre fjali, kurrë mos e harro që jam serb. Kurrë mos e harro që unë jam duke e pranuar realitetin e shtetit të Kosovës, unë jam kosovar.”, ka përfunduar Kërstiq në “Politiko”.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë