8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Pavarësia e Kosovës festohet në Beograd, Mustafi: Emocion i veçantë, Gëzuar Kosovë

- Advertisement -

Politikani nga Lugina e Preshevës, Ragmi Mustafi, ka bërë të ditur se sot në Beograd është festuar Dita e Pavarësisë së Kosovës në rezidencën e drejtuesit të Zyrës ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Beograd.

- Advertisement -

Mustafi, me anë të një statusi në Facebook, bënë të ditur se prezentë ishin përfaësues politikë nga Lugina dhe nga misionet diplomatike, shkruan Gazeta Express.

Ky është statusi i plotë i tij:

- Advertisement -

PËR HERË TË PARË KOSOVA SHËNON PAVARËSINË NË BEOGRAD

Me ftesë të ambasadorit, Sh. T. Z. Jetish Jashari,  për herë të parë u shënua përvjetori i pavarësisë së Republikës së Kosovës në Beograd, në 15 vjetorin e saj!

Përveç përfaqësuesve institucional e politik të Luginës së Preshevës, prezent ishin edhe përfaqësuesit e shoqërisë civile në Beograd, e përfaqësues të misioneve diplomatike ndërkombëtare.

- Advertisement -

Emocion i veçantë. Gëzuar Kosovë!

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -