18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Nxehet mësuesi i njohur: Rinia po ngajnë mas xhamive, pa shkollë nuk të vyen as xhamia

- Advertisement -

Sa vjen e bëhet me interesante rubrika “Porosia e Bablokut” që është në kuadër të emisionit Kojshia Show. Kësaj radhe, mysafir ishte veterani i Arsimit, Shaqir Rrustemi nga Zhegra.

- Advertisement -

Në bisedën e tij me moderatorin Sadri Imeri, ai ndau shumë histori nga jeta e tij si dhe punën që kishte bërë në arsim, në ditët më të vështira për popullin shqiptar të Kosovës.

Mësuesi foli për problemet me të cilat ballafaqohet rinia e jonë edhe ditët e sotme.

- Advertisement -

Bisedën e tij të plotë e gjeni në videon më poshtë:

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -