12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Media boshnjake: Shqiptari me nokaut brutaI, Ia pa ndjenja rivaIin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Media boshnjake ka “Dnevnik Avaz” ka shkruar për shqiptarin, Bernardo Sopai, që ka treguar mjeshtrin e tij në sporte luftarake, duke e nokautuar rivalin.

“Gjatë fundjavës, u organizua një ngjarje e re e organizatës Fight Club Rush, që u mbajt në Stokholm.

- Advertisement -

Shqiptari Bernardo Sopai (9-2-0) mbrojti brezin e tij në peshën bantam, dhe kundërshtari i tij ishte francezi Julien Lopez (Julien, 5-2-1).

Meçi përfundoi pas rreth 15 sekondash, por në fakt tashmë në sekondën e dhjetë ishte e qartë se Sopai do të mbronte brezin.

Shqiptari goditi sfiduesin me të djathtën dhe Lopez ra pa ndjenja”, shkruan mes të tjera media boshnjake.

- Advertisement -

Të fundit

Rritet edhe më tepër çmimi për shkuarje në Haxh, kjo është shifra marramëndese që duhet ta paguani

Bashkësia Islame e Kosovës është deklaruar në lidhej me shkuarjen në Haxh, edhe për këtë vit. Në kuadër të kësaj,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -