29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Ky është goli që i solli Kosovës fitoren ndaj Austrisë (VIDEO)

- Advertisement -

Kosova U19 ka shënuar fitore 1-0 ndaj Austrisë, në ndeshjen e cila u zhvillua në Slloveni, e vlefshme për “Elite Round”, të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

- Advertisement -

Goli i fitores u shënua në minutën e 50-të, ku pas një aksioni fantastik i krijuar nga futbollisti i Llapit, Elvir Gashjani, futbollisti austirak Schöller, shënoi autogol.

Me këtë fitore, ”Dardanët” e rinjë, në krye me trajnerin Adil Maliqi janë pranë ëndrrës së madhe për tu kualifikuar në Kampionatin Evropian U-19 UEFA 2024, i cili zhvillohet në Irlandën e Veriut.

- Advertisement -

Kosova ditët në vazhdim do të luaj ndaj Spanjës me 23 mars dhe kundër Sllovenisë me 26 mars.

Aktualisht djelmoshat tanë ndodhen në vendin e parë në grup me 3 pikë, teksa ndiqet nga Spanja e Sllovenia me nga një pikë, kurse Austria e fundit me asnjë pikë.

Nëse Kosova mbetet e para në grup pas tre ndeshjeve atëherë do të sigurojë kualifikimin në Kampionatin Evropian./IndeksOnline/

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -