7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Kurti “godet” opozitën: Kur të takoheni me Escobarin, mendone Kurtin e thuani s’ka marrëveshja pa njohje

- Advertisement -

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, u ka reaguar partive opozitare, të cilat e kritikuar për mostransparencë dhe fshehje të diskutimeve në Bruksel.

- Advertisement -

Kurti e ka përmendur Gabriel Escobarin, të dërguarin e ShBA-së për Ballkanin Përëndimor, duke theksuar se të njëjtat fjalë opozita do të duhej t’ia thoshte edhe atij.

“Unë ju inkurajoj që ashtu siç jeni të vendosur për Kosovën se nuk pranojmë asgjë që nuk e ka njohjen reciproke në qendër, nuk pranojmë kurgjo që s’është marrëveshje finale. Aman qëto ja thuani qështu me të njëjtin zell edhe Escobarit. Kur e takoni Escobarin, paramendoni që e keni Albin Kurtin përpara, e ja thuani qëto fjalë” – tha ai.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -