15.2 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

Kamerat kapin pamje të “dy shtriga që mbanin një ritual të ngrënies së kufomave”

- Advertisement -

Një infermiere dhe adhuruese e natyrës në Kanada thuhet se kapi pamjet e asaj që ajo tha dukej se ishin “dy shtriga që mbanin një ritual të ngrënies së kufomave” me një kamerë që ajo vendosi pranë shtëpisë së saj.

- Advertisement -

“Unë nuk e di se çfarë dreqin ishte me këtë,” i tha Kennedy News Corinea Stanhope, 36, nga Powell River, British Columbia. “Na tmerroi vërtet, nuk është diçka që e shihni çdo ditë”.

Pasi hasi në një kufomë dreri në një kopsht në pronën e saj, Stanhope shpjegoi se ajo vendosi kamerën për të vëzhguar çdo kafshë që mund të interesohej për drerët e ngordhur.

- Advertisement -

“Unë dhe gjyshi im vendosëm një kamerë gjurmësh për të parë nëse mund të shihnim kafshë, dhe morëm një bobcat [në kamera], e cila ishte shumë e bukur,” tha ajo, por shtoi se gjyshi i saj 76-vjeçar Bob ishte i tmerruar. kur ai kontrolloi pamjet dhe pa atë që dukej të ishte një grua e veshur paksa duke u rrëzuar mbi trupin e pajetë gjatë natës.

Stanhope vuri në dukje për median se kufomat dolën rreth 10 minuta pas perëndimit të diellit duke u dukur “të çrregullt” dhe sikur kishin veshur paruke.

“Nuk mund ta dallosh vërtet nga fotot, por thundra ishte deri te goja e saj”, tha ajo. “Nuk e di nëse ajo po e puthte, e nuhaste apo po e hante, por prekja e një kufome të tillë të kalbur më bën të ndihem i sëmurë. Sasia e baktereve që duhet të ketë qenë atje.”

- Advertisement -

“Ndoshta po bënin nderime, por ishin të zhveshur”, shtoi ajo.

Stanhope vuri në dukje se ajo ishte “zvarritur” sepse incidenti ndodhi vetëm dy minuta më këmbë nga shtëpia e saj dhe se ajo kishte frikë për sigurinë e kuajve të saj.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -