5 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Florian Marku sonte rikthehet në ring, ja në sa ora do të boksojë

- Advertisement -

Florian Marku do të rikthehet sonte në ring. Kundërshtari i tij do të jetë Chris Kongo dhe pritet të jetë tejet interesant ky meç.

- Advertisement -

Kjo, pasi që duke marrë parasysh se boksierët patën një konfrontim të ashpër në një konferencë shtypi në gusht të vitit të kaluar.

Boksieri shqiptar në boksin profesionist ka 13 fitore – prej tyre tetë me “nokaut” – dhe një barazim.

- Advertisement -

Ndërsa, Chris Kongo ka 14 fitore e dy humbje në boksin profesionist.

Ky meç pritet që të fillojë rreth orës 21:30, teksa do të zhvillohet në “O2 Arena” në Londër.

Meçi i takon kategorisë së peshave të lehta dhe do të zgjasë 10 raunde./GE

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -