19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Flamuri serb do të hiqet nga ndërtesat e komunave në veri

- Advertisement -

Të rekomanduara

Izmir Zeqiri, nga PDK, kryetari i ardhshëm i Zubin Potokut, komunës me shumicë serbe, të cilët përbëjnë 80% të banorëve, zyrën e tij do ta ketë në një objekt në fshatin Cabër.

Zeqiri i tha tv k.Kosova se në objektin e komunës në Zubin Potok, do të shkojë kur të themelojë kabinetin e tij, për të cilin kërkon nga serbët që të i bashkohen në krijimin e tij.

- Advertisement -

Ndryshe nga Zeqiri, Lulzim Hetemi, kandidati i Vetëvendosjes, i sapozgjedhur kryetar i Leposaviqit, komunës tjetër në veri të vendit e cila po ashtu është me shumicë të qytetarëve të nacionalitetit serb, thotë se funksionin e të parit të komunës do ta ushtrojë nga zyra e kryetarit e cila gjendet në qendër të Leposaviqit.

Hetemi garantoi se do të ketë investime të mëdha në këtë vend meqë ka marë mbështetjen e kryeministrit Albin Kurti dhe qeverisë së tij.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë