13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Eskalon Ardian Kastrati e quan ‘kryehajn’ Albin Kurtin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, në seancën e Kuvendit e ka quajtur “kryehajn” kryeministrin Albin Kurti.

Sipas deputetit opozitar, deputetët janë vetëm përfaqësues të popullit ndërsa Kurti është ai që manipulon me buxhetin e shtetit.

“… Kryehajni është këtu Kurti… Ju nuk jeni, ju jeni përfaqësues të popullit. Këta nuk iu lënë juve të hyni në tall. Janë 4-5 vetë që kanë menaxhuar me 300-400 milionë. Këta një ditë ikin, shkojnë në Norvegji a diku dhe ju lënë në baltën e paligjshmërisë”, deklaroi Kastrati në seancën e Kuvendit të Kosovës.

- Advertisement -

Tutje, ai tha se kryeministri Kurti është i detyruar që t’i dalë në mbrojtje ambasadorit Martin Berishaj, e që sipas Kastratit, po ia qet “faqen e zezë” Qeverisë.

 

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë