10 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024

E jashtëzakonshme: Këngëtarja rumune këndon shqip për Adem Jasharin – mahnitë me zërin

- Advertisement -

Këngëtarja rumune Andrea Vilcan, e cila ditë më parë publikoi këngën “Mora fjalë”, këngë kjo kushtuar komandantit Legjendar Adem Jashari, për herë të parë ka dhënë intervistën e saj në një televizion në Kosovë.

- Advertisement -

Ajo ishte e ftuar në emisionin LIBERO në ATV, ku tregoi se si kishte filluar të këndojë shqip dhe si ishte pritur kjo nga bashkëkombësit e saj rumunë.

“Në fillim nuk iu ka dukur diçka interesante, madje janë befasuar me faktin se pse në Kosovë, por me kalimin e kohës kur e kanë parë dhe iu kam treguar historinë se çka ka ndodh, edhe ata kanë nisë me e pëlqy shumë”, thotë ajo.

- Advertisement -

Në këtë emision, këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur publikun në sallë me zërin e saj teksa i këndoi heroit legjendar të Kosovës, Adem Jasharit, me vargjet e një prej këngëve më të popullarizuara shqiptare “Mora fjalë. /atvlive.tv

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -