17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Dyshohet se u dhunua nga disa persona në Ferizaj, gruaja mbeti shtatzënë

- Advertisement -

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua nga Ferizaj, ka raportuar se është dhunuar nga disa persona.

- Advertisement -

Në njoftim thuhet se viktima ka mbetur shtatzënë dhe se është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se viktimën kosovare persona të panjohur e kanë shfrytëzuar seksualisht, dhe e njëjta ka mbetur shtatzënë. Viktima është dërguar në QKUK-në repartin e gjinekologjisë për tretman mjekësor. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke kryer procedurat hetimore”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -