17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Bajrami: Serbia e ka njohur Kosovën ‘me asht e me rrasht’

- Advertisement -

Teologu Mustafë Bajrami ka komentuar takimin e mbrëmshëm Kurti-Vuçiq në Bruksel, përcjell Syri net Kosova.

- Advertisement -

Ai ka theksuar se një nga pikat e planit evropian e konfirmon bindshëm njohjen e Kosovës shtet nga Serbia.

“Atë që s’mund ta thotë Kryeministri jonë për shkak të momentumit, pozitës dhe rrethanave, po e them unë si qytetar i rëndomt i këtij vendi; Serbia dje e ka njohur Kosovën ‘me asht e me rrasht’”, ka shkruar ai mes tjerash në Facebook.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -