17.6 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

AnaIisti zviceran i reagon Hovenierit: HuIiganët e drejtuar nga Beogradi po sulmojnë PK-në, SHBA janë krahë me protestuesit e dhunshëm

- Advertisement -

Të rekomanduara

Analisti zviceran, Toby Vogel, i cili është edhe pjesë e Democratization Policy Council, ka reaguar ndaj ambasadorit të SHAB-së në Prishtinë, Jeff Hovenier, pasi ky i fundit përmes një qëndrimi publik ka dënuar veprimet e sotme të Policisë së Kosovës në veri të vendit për të ndihmuar kryetarët e rinj për t’u future në objektet e komunave në Veri.

Vogel ka thënë se huliganët me shumë gjasë të drejtuar nga Beogradi po sulmojnë policinë e Kosovës për të parandaluar kryetarët e rinj që të shkojnë në zyra, derisa, sipas tij, SHBA-ja anon kah protestuesit e dhunshëm.

- Advertisement -

“Huliganët me shumë gjasa të drejtuar nga Beogradi po sulmojnë Policinë e Kosovës për të parandaluar që kryetarët e sapozgjedhur të komunave të marrin detyrën.

Shtetet e Bashkuara janë krahë… me protestuesit e dhunshëm”, ka shkruar Vogel.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë