19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Akademiku serb: Edhe Vuçiq e di që e kemi humbur Kosovën më 1999, Serbia po ia sheh sherrin atij çdo minutë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Sipas akademikut serb Dushan Teodoroviq, Serbisë është duke i kushtuar çdo minutë me Aleksander Vucicin si president të saj.

Sipas Teodoroviq, edhe Vucic e di se Serbia e ka humbur Kosovën në vitin 1999, shkruan Danas.

Teodoroviq ka thënë për mediumin serb se pasojat e vendimeve të njëanshme të presidentit serb vërehen kudo, përfshirë tensionet e vazhdumeshme me Kosovën dhe për çështje të tjera që ndërlidhen edhe me qeverisjen e brendshme në Serbi.

- Advertisement -

“Edhe situate aktuale në Kosovë pa dyshim është si rezultat i vendimeve të njëanshme të një njeriu narcizoid dhe arrogant, që për arsye të panjohura për mua ia ka caktuar vetes një rol mesianik”, ka thënë ai.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë