5.1 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 05:19

serbia

- Advertisement -

Trump: E ndalëm konfliktin 400-vjeçar Kosovë – Serbi, tani përqafohen dhe puthen

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka vazhduar tubimet zgjedhore para zgjedhjeve presidenciale. Mbrëmjen e kaluar, ai ishte në Nebraska dhe gjatë...

Gjenerali amerikan paralajmëron Serbinë: Po rrezikoni me marrëveshjet me Kinën

Serbia ka të drejtën sovrane të blejë armë nga Kina apo kujtdo që dëshiron, por pushteti serb duhet të hap sytë e të vendos...

E zbulon Drecuni: Lajçaku me ofertë ndaj Serbisë në tavolinë, nëse nuk pranojmë përsëri do i kërcënohen me sanksione

Milovan Drecun që ishte kryetra i Këshillit për Kosovë, tash është deputeti ka deklaruar se në bisedimet e vazhduara, përfaqësuesit e Prishtinës tentuan të...

Izetbegoviq: Nuk e besoj kurrë që Serbia e njeh Kosovën, sepse i del problem edhe me Bosnjën

Kryetari i Partisë për Aksioni Demokratik (SDA) dhe nënkryetari i Kuvendit të Bosnjë e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq, nuk beson se do të ketë një...

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga jugu i Serbisë, dukej se kishin gjetur një...

Çka po ndodhë me regjionin: Serbia shqetësohet me armatimin e shqiptarëve!

Deklarata e Vuçiq se “diçka e çuditshme po ndodhë, të gjithë po armatosen në regjion”, ekspertët vlerësojnë se pajisja dhe armatimi i kroatëve nxit...

“BE përsëri në vendin e shoferit”, gazeta gjermane: Ja pse shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi frikëson BE-në

Gazeta “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, i ka kushtuar vëmendje lajmit për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. “FAZ” shkruan se me takimin e së enjtes...

Rusia dhe Serbia lëshojnë takimin kur flitet për Kosovën, dalin detajet

Komisioni për të Drejtat e Njeriut është takuar sot me ambasadoren e vullnetit të mirë për Kosovën, Elvana Shalën. Ambasadorja Shala tha se është munduar...

Merdare/ Hyrje-daljet e qytetarëve pa ndonjë problem

Në pikën e kalimit kufitar në Merdare po vazhdon hyrje-dalja e qytetarëve pa ndonjë telashe. Shumë mërgimtarë tashmë kanë shfrytëzuar rrugët tokësore për të ardhur...

Zgjedhjet në Serbi, rreth 4000 shqiptarë kanë votuar për partinë e Vuçiqit

Dje janë zhvilluar zgjedhjet parlamentare në Serbi. Partia e Vuçiqit ka dalur fituese në zgjedhje, ashtu siç edhe ishte paraparë. Por, befasues është fakti se...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!