18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Shqipëria fiton medalje në Botërorin e Mundjes, Abkarov valvit flamurin “kuqezi” në Serbi

- Advertisement -

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov.

Abkarov fitoi një tjetër medalje, këtë herë e ka bërë në Botërorin e Mundjes në Serbi, për peshën 57 kilogram.

- Advertisement -

Mundësi me origjinë çeçene mundi rusin Zavur Uguev, në përballjen që rezultoi shumë e luftuar dhe ia doli të fitonte medaljen e bronzit./supersport.al

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -