18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Humb jetën në aksident trafiku gjinekologu i njohur kosovar

- Advertisement -

Gjinekologu i njohur drenicas, Jakup Dobranja ka humbur jetën sot në një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën nacionale Pejë-Prishtinë, konkretisht në Sllatinë.

- Advertisement -

Burimet e IndeksOnline kanë thënë se doktori vdiq pasi vetura e tij u vetaksidentua dhe përfundoi jashtë rrugës.

Aksidentin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

- Advertisement -

“Në këtë rast është përfshirë një automjet, në të cilin drejtuesi i mjetit ka ndrruar jetë, vdekjen e të cilit e kanë konstatuar mjekët kompetent”, ka deklaruar Kelani.

Në lidhje me rastin në vendngjarje kanë dalë njësitet relevante policore, ekipa mjekësore dhe prokurori kompetent, përderisa trupi i pajetë i doktorit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Doktori njihej për profesionalizimin e tij të lartë dhe gëzonte respekt të madh nga qytetarët.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -