25.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Rusia thotë se droni ukrainas ka goditur Kremlinin

- Advertisement -

Autoritetet ruse kanë deklaruar se Kievi është përpjekur që të godasë rezidencën e Vladimir Putinit në Kremlin me drone.

“Dy dronë shënjestruan Kremlinin. Si rezultat i veprimeve në kohë të ushtrisë dhe shërbimeve speciale që përdorën sistemet e luftës me radar, pajisjet u neutralizuan”, kanë thënë autoritetet ruse.

- Advertisement -

Ndër të tjera në media shkruhet se presidenti rus Putin nuk u lëndua në “aktin terrorist”, siç përshkruhet nga Moska.

Gjithashtu ato bëjnë me dije se orari i tij i punës nuk ka ndryshuar dhe do të vazhdojë normalisht.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -