19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Rusia thotë se droni ukrainas ka goditur Kremlinin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Autoritetet ruse kanë deklaruar se Kievi është përpjekur që të godasë rezidencën e Vladimir Putinit në Kremlin me drone.

“Dy dronë shënjestruan Kremlinin. Si rezultat i veprimeve në kohë të ushtrisë dhe shërbimeve speciale që përdorën sistemet e luftës me radar, pajisjet u neutralizuan”, kanë thënë autoritetet ruse.

Ndër të tjera në media shkruhet se presidenti rus Putin nuk u lëndua në “aktin terrorist”, siç përshkruhet nga Moska.

- Advertisement -

Gjithashtu ato bëjnë me dije se orari i tij i punës nuk ka ndryshuar dhe do të vazhdojë normalisht.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë