23.4 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Piloti shqiptar në SHBA do të pilotojë avionin që u përdor në Kosovë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Piloti i Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara, Edmond Smajli, sapo ka marrë një lajm emocionues. Të premten, ai mësoi se do t’i jepet mundësia të vazhdojë karrierën e tij si pilot duke fluturuar A-10 Warthog.

Në njoftimimin në Facebook, Smajli shprehu mirënjohjen e tij për familjen, miqtë dhe mentorët e tij që e kanë mbështetur gjatë gjithë rrugëtimit të tij.

A-10 Thunderbolt, i njohur gjithashtu si “Warthog” u përdor gjerësisht gjatë Operacionit Stuhia e Shkretëtirës, në mbështetje të operacioneve të NATO-s në përgjigje të luftës në Kosovë.

- Advertisement -

Të premten arrita në një pikë kthese të madhe në jetën time për të zbuluar se jam bekuar me mundësinë për të vazhduar karrierën time në fluturimin e A-10 Warthog! Jam shumë mirënjohës për familjen, miqtë dhe mentorët e mi që kanë duruar së bashku me mua vështirësitë e stërvitjes dhe atë që u desh për të arritur këtu. Njeriu…. shumë i emocionuar për atë që vjen më pas!

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë