22.7 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024

PërIeshje masive në një aeropIan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën

- Advertisement -

Një fluturim nga El Salvador në Sao Paulo të Brazilit u shndërrua në kaos pasi shpërtheu një përIeshje masive mes 15 grave që godisnin njëra-tjetrën dhe bërtisnin para pasagjerëve të tjerë të habitur.

- Advertisement -

Pamjet nga aeroplani tregojnë gratë duke u tërhequr për flokë ndërsa ekuipazhi përpiqet t’i ndajë ato. Në një moment përleshja u bë aq agresive saqë njërës prej femrave i është grisur këmisha dhe ajo është detyruar të mbulojë gjoksin me duar.

PërIeshja thuhet se u shkaktua rreth një ulëseje në aeroplan. Në fakt, një nënë pyeti një pasagjer nëse mund ta ndërronte vendin me fëmijën e saj, i cili ka nevoja të veçanta. Por kur kërkesa e saj u refuzua, ajo u zemërua dhe filloi ta suImonte atë. 

- Advertisement -


Debati u përshkallëzua shpejt dhe përfundoi në një sherr masiv mes dy grupeve të grave.

Pamjet tronditëse tregojnë gruan me flokë kaçurrela duke u përpjekur të hidhet në ulësen pas saj për të arritur një pasagjer tjetër. Për fat të mirë, stjuardesa e ndaloi atë për ta bërë këtë.

Në pak sekonda, një tjetër pasagjer i bërtet dhe hidhet drejt një gruaje, duke e tërhequr nga flokët dhe e godet vazhdimisht me shuplakë. Në të njëjtën kohë, një grua tjetër i tërheq flokët, e cila shpejt e kupton se ajo ka mbetur pa reçipeta.

- Advertisement -

Përleshja shpërtheu ndërsa pasagjerët prisnin të ngriheshin nga aeroporti Bahia dhe stjuardesat arritën t’i largonin 15 pasagjerët nga aeroplani, i cili përfundimisht u ngrit me pothuajse dy orë vonesë.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -