13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Pamje: Serbët mobilizohen, e bëjnë barrikadën e parë në Leposaviq

- Advertisement -

Të rekomanduara

Situata në veri është tensionuar, me serbët që protestuan para objekteve të komunave në Zveçan e Zubin Potok. Ndërsa, tashmë në Leposaviq është vendosur barrikada e parë.

Në videon e postuar nga Kosovo Online, shihet teksa një kamionë po shprazte ca gurë në mes të rrugës, për të ndërtuar një bllokadë.

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë