12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Momenti kur kryeministri Kurti ndërpret fjalimin kur fillon të thirret ezani

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryeministri Albin Kurti shkoi sot në Kamenicë për të marrë pjesë në vënien e gurthemelit të një shkolle fillore të mesme të ulët, të quajtur “Fan S. Noli”. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ndërpreë fjalimin e tij gjatë vënies së gurthemelit të kësaj shkolle.

Kështu po raporton mediumi Klan Kosova, ku thuhet se derisa Kurti po bënte prezantimin e projektit, filloi ezani në një xhami dhe papritmas Kurti ndërpreu fjalimin e tij derisa të përfundojë ezani. Ndryshe, nuk është hera e parë që Kurti dhe vartës të tjerë praktikojnë ndërprerjen e fjalimit gjatë momentit kur thirret ezani.

- Advertisement -

Në videon më poshtë mund ta shikoni momentin kur ai ndërpret fjalimin kur fillon të thirret Ezani:

- Advertisement -

Të fundit

Njohja e Kosovës nga Serbia, Eurodeputetja Moretti: Vuçiq nuk ka asnjë rrugë tjetër

Eurodeputetja Aleksandra Moretti ka komentuar takimin e së shtunës Kurti-Vuçiç. Në emisionin “Zona Zero”, ajo tha se ishte ditë historike...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -