28.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Kryetari i Gjilanit ndalohet në hyrje të Serbisë

- Advertisement -

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, deputeti Luan Aliu dhe drejtori i Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihu janë ndaluar sot te pika kufitare Dheu i Bardhë nga policët serbë.

- Advertisement -

Ata ishin duke kaluar kufirin për në Preshevë.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, Zyra për Media e LVV-së.

- Advertisement -

Nuk dihet arsyeja e ndalimit të tyre.

Express ka tentuar të marrë një prononcim nga kryetari Hyseni por telefoni i tij ishte i ndalur.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -