15.2 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

“I paska ‘kfjellë’ Albini”, Rron Gjinovci ironizon me komunikatën e BE-së për dialgoun Kosovën-Serbi

- Advertisement -

Rron Gjinovci ka reaguar ndaj BE-së dhe komunikatës së lëshuar nga ajo për bisedimet Kosovë-Serbi.

Ai në një postim në Facebook tregoi dallimin e gjuhës së përdorur nga Bashkimi Evropian ndaj Kosovës dhe Serbisë.

- Advertisement -

“Nji kritikë Kosovës, njo Serbisë, njo Kosovës, njo Serbisë… Gjuhë e kujdesshme, e balancume me numër kritikash, kuptohet me disa fjalë e fjali pak ma kundër Kosovës, se t’ligut gjithmonë i bijnë ma fort, por shumë ndryshe prej qysh kanë komuniku deri tash karshi negociatave dhe Kosovës”, shkroi ai.

Gjinovci ironizoi duke thënë se Kurti i paska ‘kfjellë’.

- Advertisement -

Postimi i plotë

BE-ja në ferk të sabahit, ora 7:45 del me komunikatë. 🤔

Nji kritikë Kosovës, njo Serbisë, njo Kosovës, njo Serbisë… Gjuhë e kujdesshme, e balancume me numër kritikash, kuptohet me disa fjalë e fjali pak ma kundër Kosovës, se t’ligut gjithmonë i bijnë ma fort, por shumë ndryshe prej qysh kanë komuniku deri tash karshi negociatave dhe Kosovës.

- Advertisement -

I paska kfjellë Albini 😀

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -