29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Fotografi nga takimi trilateral Kurti-Vuçiq-Borell

- Advertisement -

Në Bruksel është duke u mbajtur takimi i përbashkët mes kryeministrit Kurti dhe presidentit serb Vuçiq në Bruksel në prani të ndërmjetësve europianë.

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell dhe emisari Miroslav Lajçak, nga ora 15:00 kanë zhvilluar takime të ndara me dy udhëheqësit.

- Advertisement -

Ndërkaq, pas këtij takimi të përbashkët pritet një konferencë për media nga kryediplomati i BE-së.

Fotografitë janë realizuar nga AP dhe Reuters.

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -