7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Fenomeni i çuditshëm prezent edhe në Shqipëri dhe Kosovë gjatë fundjavës, priten të reshura me baltë

- Advertisement -

Një fenomen i çuditshëm i motit pritet të jetë prezent edhe në Kosovë gjatë fundjavës.

- Advertisement -

Masa të lagështa me origjinë nga Afrika e Veriut do të depërtojë gradualisht në fundjavë, e sidomos të dielën, duke bartur me vete edhe koncentrime të pluhurit Saharian, ku si pasojë gjatë kohës me të reshura, do të jenë të shoqëruara me baltë.

Po ashtu, gjatë kohës kur nuk ka të reshura, mund të vërejm edhe një zbehje të lehtë të qiellit, duke marrë një pamje të turbullt, sidomos gjatë intervaleve me kthjellime. /MeteoKosova

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -