16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

E kritikoi Kurtin, Bugajski reagon ashpër ndaj Blinkenit: Mbështetja e SHBA për Vuçiqin po destabilizon rajonin!

- Advertisement -

Të rekomanduara

Janus Bugajski, bashkëpunëtor i lartë në Fondacionin Jamestoën në Washington ka reaguar ndaj sekretarit amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, i cili dënoi ashpër aksionin e Policisë së Kosovës në veri.

Ai tha se mbështetja e SHBA për Vuçiqin po destabilizon rajonin.

- Advertisement -

Bugajski kërkoi një revolucion demokratik në Serbi.

“Ekuivalenti i dënimit të certifikimit të Kongresit Amerikan të zgjedhjeve të 2020 dhe legjitimimit të kryengritjes së 6 janarit. Mbështetja e SHBA për Vuçiqin po destabilizon rajonin.

Është koha për të mbështetur një revolucion demokratik në Serbi dhe njohjen e Kosovës nga të gjitha shtetet evropiane”, shkroi Bugajski në Twitter.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë